Świat

COVID-19, szesnasty tydzień

COVID-19, stan świata w 16. tygodniu epidemii

Liczba ofiar koronawirusa poza Chinami – 3241 osób jest już większa niż w Chinach – 3208 ofiar śmiertelnych. Liczba ofiar koronawirusa poza Chinami – 3241 osób jest już większa niż w Chinach – 3208 ofiar śmiertelnych. Getty Images
Według oficjalnych danych (z 16 marca) liczba osób zarażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 174 tys. – i jest ich już więcej poza Chinami niż w samych Chinach – pierwszym ognisku epidemii.

W Chinach gwałtownie spadła liczba nowych przypadków: 36 w ciągu ostatniej doby, w porównaniu z blisko 14 tys. poza Chinami, która to liczba, niestety, szybko rośnie. We Włoszech zanotowano 24,7 tys. przypadków – i nadal szybko ich przybywa, w Iranie – blisko 15 tys., w Korei Płd. – 8,2 tys., pogarsza się sytuacja w Hiszpanii – 9,1 tys. zarażonych, a także w Niemczech – 6,6 tys.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "COVID-19, szesnasty tydzień"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021