Świat

Orbán naciska na probówki

Prof. János Konc i dr Katalin Kanyó Prof. János Konc i dr Katalin Kanyó Éva Fejős / Facebook

W budapeszteńskim szpitalu św. Jana ruszyła po rozbudowie klinika in vitro; kieruje nią nestor tej branży 75-letni prof. Janos Konc, który przeprowadził ponad 9 tys. udanych procedur. Moment może nie jest najlepszy, wiadomo, co służba zdrowia ma teraz na głowie, ale przedsięwzięcie ma charakter prestiżowo-strategiczny. W ogłoszonym w grudniu przez premiera Viktora Orbána programie zachęt, które mają sprzyjać prokreacji i łagodzić ostry kryzys demograficzny, znalazły się także bezpłatne zabiegi in vitro.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021