Świat

Słychać tylko wiewiórki

Zaraza po amerykańsku

Szpitalny okręt Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych USNS „Comfort” przycumowany do nabrzeża w Nowym Jorku. Szpitalny okręt Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych USNS „Comfort” przycumowany do nabrzeża w Nowym Jorku. Starmax/Backgrid / Forum
Ameryka ma wszelkie predyspozycje, aby stać się globalnym epicentrum koronawirusa. Ale to może się okazać za mało, aby Donald Trump przegrał listopadowe wybory.
Opustoszały Nowy Jork.Eduardo Munoz Alvarez/Getty Images Opustoszały Nowy Jork.

Nie strzelajcie do siebie, żeby ranni nie zajmowali łóżek dla zarażonych – zaapelował do mieszkańców Baltimore burmistrz Jack Young. Bo oprócz papieru toaletowego, makaronów i konserw Amerykanie wykupują broń i amunicję. W Los Angeles tak masowo, że miejscowy szeryf Alex Villanueva zapowiedział zamykanie sklepów strzeleckich. Ludzie obawiają się, że pod pretekstem pandemii rząd wprowadzi restrykcje na sprzedaż broni.

Za czasów Donalda Trumpa nie powinni się bać, ale popyt okaże się zrozumiały, jeżeli dojdzie do paniki z braku żywności i górę wezmą emocje.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Świat; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Słychać tylko wiewiórki"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021