Świat

COVID-19, tydzień osiemnasty

Najszybciej epidemia rozwija się w USA, gdzie zanotowano już 144 tys. przypadków choroby i śmierć 2183 osób. Najszybciej epidemia rozwija się w USA, gdzie zanotowano już 144 tys. przypadków choroby i śmierć 2183 osób. Getty Images

Ponad 3,4 mld osób z 80 krajów ma zalecenie pozostania w domach. W tej licznej grupie znaleźli się mieszkańcy Indii oraz pierwszej w Afryce RPA, a później Namibii – oraz Moskwy. Według danych gromadzonych przez Johns Hopkins University (w poniedziałek 30 marca) w 183 państwach na całym świecie koronawirusem zaraziło się ponad 741 tys. osób i zmarło 35,1 tys. Najszybciej epidemia rozwija się w USA, gdzie zanotowano już 144 tys. przypadków choroby i śmierć 2183 osób, od środy liczba ofiar się podwoiła.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021