Świat

Stany zapalne

USA: Kraj ludzi źle ubezpieczonych

Okręt-szpital marynarki wojennej USA wchodzi do portu na Manhattanie. Wspomaga przeciążone z powodu epidemii nowojorskie szpitale. Okręt-szpital marynarki wojennej USA wchodzi do portu na Manhattanie. Wspomaga przeciążone z powodu epidemii nowojorskie szpitale. Andrew Kelly/Reuters / Forum
Hasło Donalda Trumpa „America First” nabrało złowieszczego znaczenia, kiedy kraj z dnia na dzień stał się globalnym epicentrum pandemii. A Amerykanie mają bardzo dziurawy system ubezpieczeń.
Działający w Pentagonie wywiad medyczny NCMI już w listopadzie alarmował o koronawirusie w Chinach i niebezpieczeństwie przeniesienia go do Ameryki.John Nacion/BEW Działający w Pentagonie wywiad medyczny NCMI już w listopadzie alarmował o koronawirusie w Chinach i niebezpieczeństwie przeniesienia go do Ameryki.

Danni Askini z Massachusetts zachorowała pod koniec lutego. Zgłosiła się na SOR. Wynik był jednoznaczny: koronawirus. Lekarze łagodzili objawy grypy oraz zapalenia płuc i kiedy zaczęła zdrowieć, odesłali ją do domu. Po paru dniach dostała rachunek – 34 927 dol. Była w szoku – nie miała ubezpieczenia, bo akurat rzuciła pracę. A ubezpieczenie zapewniał jej – jak około połowie Amerykanów – pracodawca. Całą nadzieję pokłada w tym, że może Medicaid, federalny fundusz asekuracji biednych, wstecznie pokryje jej wydatki.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Świat; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Stany zapalne"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021