Świat

COVID-19, tydzień dwudziesty

Na Europę przypada 7 z 10 najbardziej dotkniętych pandemią państw. Na Europę przypada 7 z 10 najbardziej dotkniętych pandemią państw. Getty Images

Ponad 4 mld osób z 88 krajów, czyli więcej niż połowa świata, ma zalecenie pozostania w domach. Według danych gromadzonych przez Johns Hopkins University (w piątek, 10 kwietnia) w 192 państwach koronawirusem zaraziło się ponad 1,6 mln osób (w ciągu tygodnia przybyło 500 tys.), a liczba ofiar śmiertelnych zbliża się do 100 tys. Ciągle najszybciej epidemia rozwija się w USA, gdzie zanotowano już ponad 470 tys. przypadków choroby (prezydent Trump tłumaczy, że to efekt rekordowej liczby 1,8 mln przeprowadzonych testów) i śmierć ponad 17 tys.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021