Świat

Jak stąd wyjść?

Wuhan nie jest już miastem zamkniętym. Wuhan nie jest już miastem zamkniętym. Reuters / Forum

„Witaj, Wuhan!” – to hasło rozbłysło 7 kwietnia na kilku wieżowcach tego 11-milionowego miasta, pierwszej ofiary koronawirusa. Po 76 dniach kwarantanny Wuhan znów zostało otwarte. Już pierwszego dnia z miasta wyjechało ponad 300 tys. osób, wiele z nich było tu tylko przejazdem i utknęło. „Chiny rozpoczynają eksperyment” – napisał rządowy „Global Times”. Od tego, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna w tym mieście, władze centralne uzależniają dalsze znoszenie restrykcji w całym kraju.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021