Świat

COVID-19, tydzień dwudziesty pierwszy

Nasilają się spekulacje, że koronawirus wymknął się z tajnego laboratorium P4 w Wuhan (usilnie dementowane przez stronę chińską). Nasilają się spekulacje, że koronawirus wymknął się z tajnego laboratorium P4 w Wuhan (usilnie dementowane przez stronę chińską). Getty Images

Ponad 4,5 mld osób ze 110 krajów ma zalecenie pozostania w domach. Według danych gromadzonych przez Johns Hopkins University (w poniedziałek, 20 kwietnia) w 194 państwach grupa zarażonych koronawirusem zbliża się do 2,5 mln, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 170 tys. Ciągle najszybciej epidemia rozwija się w USA, gdzie zanotowano już ponad 770 tys. przypadków choroby (w ciągu dwóch tygodni podwoiły się) i śmierć ponad 40 tys. osób, w ciągu ostatniej doby zmarło 2 tys. Najtrudniejsza jest sytuacja w stanie Nowy Jork, gdzie zmarło blisko 15 tys.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021