Świat

Wyjątek Trump

Donald Trump Donald Trump Chris Kleponis/Polaris/Bloomberg / Getty Images

Wybory do Białego Domu dopiero jesienią i zdawałoby się, że mało dziś Amerykanów obchodzą wobec szalejącej pandemii. Jest co najmniej jeden wyjątek – w czasie katastrofalnego kryzysu Donald Trump zdaje się myśleć głównie o reelekcji. Prezydent poparł protesty uliczne przeciw antywirusowym restrykcjom i zaatakował demokratycznych gubernatorów trzech stanów, gdzie je zarządzono. „Uwolnić Minnesotę, Michigan i Wirginię!” – zatweetował, a mieszkańców tego ostatniego stanu, w którym zaostrzono kontrolę dostępu do broni, postraszył, że jeśli w listopadzie wygra Joe Biden, odbierze im prawo jej posiadania (Bidena poparli właśnie wszyscy najwięksi rywale do prezydenckiej nominacji, w tym liderzy lewicy: Bernie Sanders i Elizabeth Warren).

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021