Świat

Korea: pokusa wyborcza

Moon Jae-in Moon Jae-in POOL/Reuters / Forum

Korea Płd. wybrała parlament. Skutek epidemiczny pojawienia się 29 mln osób przy urnach będzie znany na przełomie kwietnia i maja. Na razie efekt polityczny okazał się doskonały dla ugrupowania rządzącego prezydenta Moona Jea-ina. Przy frekwencji najwyższej od prawie trzech dekad centrowo-lewicowi liberałowie z Partii Demokratycznej pierwszy raz od 18 lat przechwycili parlament i to z rekordową większością.

Taka perspektywa będzie kusiła tych przywódców, którzy zastanawiają się, czy w dobie pandemii przekładać głosowania, czy raczej bez zwłoki ściągać rutynową – i prawdopodobnie efemeryczną – premię przysługującą władzy za mierzenie się z nagłym kryzysem.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021