Świat

Plastik kontratakuje

Czystość oceanów będzie musiała poczekać. Czystość oceanów będzie musiała poczekać. 123 RF

Wojna z torebkami jednorazowymi, w której do niedawna obrońcy środowiska odnosili znaczące sukcesy legislacyjne, została na czas koronawirusa wyraźnie zawieszona. W zenicie cały świat konsumował 10 mln torebek na minutę i, jak efektownie wyliczali ekolodzy, średnio służyły swoim celom przez pół godziny, aby potem rozkładać się przez 400 lat. Ta narracja nagle poszła w odstawkę, a symboliczny zwrot dokonał się we Włoszech, najciężej dotkniętych koronawirusem w całej Europie, w wystąpieniu premiera Giuseppe Contego, który uspokajał Włochów, że mogą bezpiecznie kupować żywność w sklepach, bo każda rzecz pakowana jest w folię i woreczki plastikowe.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021