Świat

Turcja: model pokazowy

Süleyman Soylu Süleyman Soylu Baris Oral/Anadolu Agency / Getty Images

Turcja miała ciężki weekend. W sobotę pod względem stwierdzonych zarażeń koronawirusem przeskoczyła Iran, a w niedzielę – Chiny. Według rządu przyrost zachorowań zwalnia, ale tureckie organizacje pozarządowe twierdzą co innego, kwestionując oficjalną liczbę 86 tys. przypadków. Szczególnie że w zeszłym tygodniu oficjalne słupki chorych i zmarłych (zgony trudniej ukryć) niewytłumaczalnie rosły niemal w tym samym tempie.

Mimo to Turcja wciąż broni się przed zamykaniem biznesów i ograniczeniami w poruszaniu się.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021