Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Ryzyko otwarcia

Jak wrócić z pandemii

Jaką strategię wyjścia wybrał polski rząd? Do końca nie wiadomo, wygląda to na plan pod hasłem „na przekór wszystkim”. Jaką strategię wyjścia wybrał polski rząd? Do końca nie wiadomo, wygląda to na plan pod hasłem „na przekór wszystkim”. Max Skorwider
Próba wyjścia z antywirusowych obostrzeń zmusza do wyboru między zdrowiem obywateli, ich wolnością i pomyślnością ekonomiczną. Z czegoś będziemy musieli zrezygnować.
Szwedzki model epidemiologiczny od początku zakładał, że należy dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa, aby zaraziło się nim jak najwięcej obywateli.TT News Agency/Reuters/Forum Szwedzki model epidemiologiczny od początku zakładał, że należy dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa, aby zaraziło się nim jak najwięcej obywateli.

Była sobie wioska nad rzeką. Pewnego dnia jej mieszkańcy zauważyli, że z wartkim nurtem spływają dzieci: krzyczą, machają rękami, zachłystują się wodą i toną. Większość dorosłych rzuca się na ratunek, choć dzieci jest za dużo, żeby uratować wszystkie. Niektórzy stoją i patrzą. A jeden z mieszkańców odchodzi. „Jak można być takim nieludzkim!” – krzyczą za nim sąsiedzi. Ten odpowiada im, że idzie w górę rzeki, aby znaleźć miejsce, gdzie dzieci weszły do wody. I zatrzymać następne.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Temat z okładki; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Ryzyko otwarcia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >