Świat

Kiwi potrafi!

Nowa Zelandia opanowała sytuację z koronawirusem. Na zdjęciu premier kraju - Jacinda Ardern. Nowa Zelandia opanowała sytuację z koronawirusem. Na zdjęciu premier kraju - Jacinda Ardern. Hagen Hopkins / Getty Images

Nowa Zelandia, jako druga po Chinach, ogłosiła, że opanowała sytuację z koronawirusem. Liczba nowych zachorowań od wielu dni zeszła w granice zera, a każde nowe ma swoją przeanalizowaną historię: kto od kogo, w jakich okolicznościach. Tylko 12 z dotychczasowych 1124 przypadków nie ma ustalonych powiązań. Małej, odległej, wyspiarskiej Nowej Zelandii o rozproszonej ludności było łatwiej niż wielu innym. Ale za sprawą talentów komunikacyjnych premier Jacindy Ardern, która od dawna jest faworytką światowych mediów, od początku walka z wirusem potraktowana została jako zadanie zbiorowe.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013