Świat

Dzieci wylane z kąpielą

HISZPANIA: Rząd przeprasza dzieci

Hiszpania, która narzuciła dzieciom najbardziej surowe zasady izolacji w całej Europie, pod koniec kwietnia zezwoliła im na godzinne spacery pod opieką dorosłych. Hiszpania, która narzuciła dzieciom najbardziej surowe zasady izolacji w całej Europie, pod koniec kwietnia zezwoliła im na godzinne spacery pod opieką dorosłych. Marcin Bondarowicz
Nigdzie w Europie dzieci nie zostały poddane tak srogiej kwarantannie. Teraz Hiszpanie debatują, dlaczego dekret o stanie wyjątkowym trzykrotnie wspomniał o prawach psów. I ani razu o prawach najmłodszych.
Dobrostan dzieci urósł przez dwa miesiące pandemii do rangi gorącego tematu, na którym można zbić w Hiszpanii całkiem niezły polityczny kapitał.Marcin Bondarowicz Dobrostan dzieci urósł przez dwa miesiące pandemii do rangi gorącego tematu, na którym można zbić w Hiszpanii całkiem niezły polityczny kapitał.

Roześmiane dzieci pędzące na hulajnogach pustymi ulicami. Pedałujące na rowerach, rozbryzgujące wodę z kałuż. Takie obrazy czystego szczęścia obiegły na przełomie kwietnia i maja hiszpańskie media. Wszystko wydaje się większe: drzewa, place – mówił mały José David z Sewilli. 6-letnia Carlota nie chciała wsiąść na rower, bo bała się, że zapomniała pedałować. Cristina powiedziała przy kolacji, że była to najpiękniejsza niedziela w jej życiu. Tak – w opiniach zebranych przez dziennik „El País” – czuli się najmłodsi Hiszpanie i Hiszpanki, którzy wyszli po raz pierwszy na ulice po 42 dniach spędzonych w domu.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Świat; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Dzieci wylane z kąpielą"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021