Świat

Pomagają i zarabiają

Od lat przed pandemią ostrzegał Bill Gates, założyciel informatycznego Microsoftu i sponsor wielu globalnych inicjatyw medycznych. Od lat przed pandemią ostrzegał Bill Gates, założyciel informatycznego Microsoftu i sponsor wielu globalnych inicjatyw medycznych. Lenin Nolly / Forum

Agencja Bloomberga (jej właściciel też jest miliarderem), która codziennie aktualizuje ranking superbogaczy, wyliczyła, że po odbiciu giełdy nowojorskiej wartość majątku ośmiu najbogatszych Amerykanów jednego tylko 8 maja podskoczyła o 6,2 mld dol. (26 mld zł). Otwierający stawkę Jeff Bezos, właściciel sklepu internetowego Amazon i sporej części infrastruktury samego internetu zyskał między początkiem roku a 15 kwietnia równowartość rocznego PKB Hondurasu. Institute for Policy Studies, niezależny waszyngtoński think tank o lewicowych inklinacjach, w raporcie „Bonanza miliarderów” zwraca uwagę, że między 18 marca i 10 kwietnia pracę straciły 22 mln Amerykanów.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021