Świat

Rosjanin nie lata

ROSJA: Rosyjski sposób na koronawirusa

Kozacki patrol na ulicach Moskwy. Kozacki patrol na ulicach Moskwy. Shamil Zhumatov/Reuters / Forum
Rosja, jak za dawnych lat, znów ściga się z Ameryką – tym razem w liczbie zachorowań na koronawirusa i systemowych problemach w zwalczaniu pandemii.
Ściana pamięci w Sankt Petersburgu poświęcona pracownikom medycznym z miasta i regionu zmarłym na COVID-19.Anton Vaganov/Reuters/Forum Ściana pamięci w Sankt Petersburgu poświęcona pracownikom medycznym z miasta i regionu zmarłym na COVID-19.

Wiadomo, koronawirus to nie pierwsza plaga dotykająca Rosję. Wcześniej był na przykład terroryzm. W metrze w Moskwie i w Petersburgu już dawno temu zamontowano bramki wykrywające metal. Chodziło o to, by obywatele widzieli, że państwo nie obija się w walce z terroryzmem. Nie pomyślano jednak, że w wielkim tłoku i pośpiechu panującym w tych metropoliach nie da się skontrolować każdego pasażera, bo spowoduje to gigantyczne zatory przed stacjami. I diabli wezmą walkę z terroryzmem w takim chaosie i wściekłości.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Świat; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Rosjanin nie lata"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021