Świat

COVID-19, tydzień dwudziesty piąty

Zdaniem WHO nowe niebezpieczne ognisko epidemii rozwija się w Ameryce Łacińskiej: w Brazylii, Meksyku, Peru i Chile. Zdaniem WHO nowe niebezpieczne ognisko epidemii rozwija się w Ameryce Łacińskiej: w Brazylii, Meksyku, Peru i Chile. Peter Zelei Images / Getty Images

Nadal ponad 4,5 mld osób ze 110 krajów ma zalecenie pozostania w domach, choć prawie wszędzie zaawansowane są plany wielotygodniowego wychodzenia z kwarantanny. Według danych gromadzonych przez Johns Hopkins University (w poniedziałek, 18 maja) w 210 państwach i terytoriach grupa zarażonych koronawirusem przekroczyła 4,8 mln (w ciągu tygodnia przybyło 600 tys.), a liczba ofiar śmiertelnych – 320 tys., z czego 85 proc. przypada na Europę i USA. Ciągle najszybciej epidemia rozwija się w USA, gdzie liczba przypadków zbliża się do 1,5 mln i zmarło 90 tys.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021