Świat

Komu szczepionka

Amerykanie, a konkretnie rządowa agencja o nazwie BARDA, są największym inwestorem w badaniach nad szczepionką. Amerykanie, a konkretnie rządowa agencja o nazwie BARDA, są największym inwestorem w badaniach nad szczepionką. Paul Biris / Getty Images

Stany Zjednoczone mają prawo do największej części przedwstępnych zamówień, bo podjęły ryzyko i zainwestowały – powiedział w ubiegłą środę agencji Bloomberga Paul Hudson, dyrektor zarządzający farmaceutycznego giganta Sanofi. Ten międzynarodowy koncern, który jest jednym z liderów badań nad stworzeniem szczepionki na koronawirusa, pochodzi z Francji i tam ma główną siedzibę. Dlatego Paryż ostro zareagował. Najpierw premier Édouard Philippe zagrzmiał, że „powszechny dostęp do szczepionki jest nienegocjowalny”.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019