Świat

Dają i zabierają

Superbogacze: dają i zabierają

Bill i Melinda Gates Bill i Melinda Gates Vipin Kumar/Hindustan Times / Getty Images
Dla globalnych superbogaczy pandemia stała się okazją, aby pomóc. Potrzebującym, ale chyba jeszcze bardziej – sobie samym.
Bernard ArnaultSergei Karpukhin/TASS/Getty Images Bernard Arnault

Półżartem można by powiedzieć: nie spieszmy się dzielić fortun współczesnych krezusów, pochylmy się lepiej nad ich trudnym losem. Bo kryzys wywołany epidemią COVID-19 nie oszczędził nikogo. Jak donosi MarketWatch, od lutego do początku kwietnia stu najbogatszych ludzi na świecie straciło 400 mld dol. Największym pechowcem okazał się Francuz Bernard Arnault, kierujący imperium LVMH (Louis Vuitton, Moët, Hennessy), który schudł o 30 mld dol. Nie wszyscy jednak zostali doświadczeni w tak okrutny sposób.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Świat; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Dają i zabierają"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Kocie i psie lęki

Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.

Malwina Dziedzic
26.05.2020