Świat

Pucz jako lekarstwo?

W ostatnich dwóch tygodniach Brazylia stała się epicentrum pandemii w Ameryce Łacińskiej. W ostatnich dwóch tygodniach Brazylia stała się epicentrum pandemii w Ameryce Łacińskiej. Andre Coelho / Getty Images

Manaus, miasto w brazylijskiej Amazonii, gdzie w XIX w. wybudowano spektakularną operę, jest od kilku tygodni scenerią apokalipsy. W szczytowym momencie grzebano tam codziennie około 140 zmarłych, większość z powodu COVID-19. Brak miejsc do pochówku, kopanie dołów za miastem, układanie zwłok po trzy – jedne na drugich, brak trumien, deficyt respiratorów dla walczących o życie, załamanie systemu pomocy medycznej. A wszystko to w tropikalnej duchocie przypominającej saunę.

Krzywa zachorowań i zmarłych w Manaus już opada, ale Amazonia przeżywa kolejny dramat: mimo izolacji koronawirus dopadł rdzennych mieszkańców.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021