Świat

Hongkong – nowy Berlin

W Hongkongu topnieje wiara, że – jak zeszłego lata – zmiany uda się powstrzymać ulicznymi manifestacjami. W Hongkongu topnieje wiara, że – jak zeszłego lata – zmiany uda się powstrzymać ulicznymi manifestacjami. Studio Intendo / Wikipedia

Towarzysze w Pekinie w czasie pandemii w nadzwyczajnych warunkach przygotowali się do pacyfikacji Hongkongu. W zeszłym roku miasto stało demokratycznym protestem, teraz chiński parlament przyjął przepisy o bezpieczeństwie narodowym. Chińskie służby będą mogły otwarcie pracować na terenie metropolii, tropić działalność wywrotową, aresztować separatystów i terrorystów. Opozycja w mieście uznaje rozwiązania za zamach na zasady autonomii, które powinny były obowiązywać do połowy wieku.

Podobnego zdania jest rząd USA.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021