Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Libia najemników

Trypolis od początku wojny domowej ma wsparcie Turcji, a także Kataru i Włoch. Trypolis od początku wojny domowej ma wsparcie Turcji, a także Kataru i Włoch. AFP / EAST NEWS

Według optymistów to początek końca wojny domowej w Libii. Toczy się ona praktycznie od obalenia dyktatora Muammara Kaddafiego w 2011 r., a w nowej odsłonie – od kwietnia ubiegłego roku, gdy jeden z generałów, Chalifa Haftar, wypowiedział posłuszeństwo uznawanemu międzynarodowo rządowi, zajął większość kraju i zaczął wielomiesięczne oblężenie stolicy, Trypolisu. W piątek to oblężenie zostało przerwane, oddziały Haftara zaczęły się cofać, a sam generał zgodził się na jednostronne zawieszenie broni w ramach planu pokojowego zaproponowanego przez sąsiedni Egipt.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014