Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

COVID-19, tydzień trzydziesty

Od 15 czerwca Unia praktycznie otworzyła swoje wewnętrzne granice, choć nie bez wyjątków. Od 15 czerwca Unia praktycznie otworzyła swoje wewnętrzne granice, choć nie bez wyjątków. Getty Images

Pandemia przyspiesza. Liczba zarażonych koronawirusem na świecie zbliża się do 9 mln (według Johns Hopkins University, w poniedziałek 22 czerwca), a liczba ofiar śmiertelnych do 470 tys. Według analizy BBC, na podstawie nadumieralności w 27 krajach, faktyczna liczna zgonów z powodu koronawirusa jest przynajmniej o 130 tys. większa. W Europie generalnie sytuacja się poprawia, w USA liczba zachorowań stabilizuje się, a epicentrum znajduje się w Ameryce Łacińskiej – w Brazylii i Peru, a także w Meksyku, Chile i Ekwadorze – oraz w Azji.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022