Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Sznycel za Unię

Unijna kasa na pomoc

Piątkowe negocjacje w sprawie Funduszu Pomocowego dla UE nie doprowadziły do konsensusu. Piątkowe negocjacje w sprawie Funduszu Pomocowego dla UE nie doprowadziły do konsensusu. Pool/Reuters / Forum

W piątek europejscy liderzy nie dogadali się w sprawie Funduszu Pomocowego dla UE. Chodzi o plan zwiększenia budżetu wieloletniego Unii – z 1,1 do 1,85 bln euro. Komisja Europejska, która jest autorem pomysłu, chce w ten sposób reanimować unijną gospodarkę zdruzgotaną przez pandemię. Plan wzbudza kontrowersje przede wszystkim dlatego, że zakłada wspólne zapożyczenie się na jego poczet przez całą Unię na skalę dotąd niespotykaną. Ale problemów, które ujawniły się podczas wideoszczytu, jest więcej.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9
Oryginalny tytuł tekstu: "Sznycel za Unię"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022