Świat

Ciotka Jemima znika z kuchni

Wyraźnie rodzi się nowa norma ocen i zachowań. Wyraźnie rodzi się nowa norma ocen i zachowań. materiały prasowe

Pogodna twarz Ciotki Jemimy zniknie z opakowań mąki na placuszki śniadaniowe i syropów popularnej serii produktów spożywczych Quaker Oats. Była codzienną twarzą Ameryki od 131 lat, ale już nie będzie, bo uosabia stereotypy rasowe. W jej ślady pójdzie zapewne uśmiechnięty Wujek Ben, firmujący popularną w połowie świata markę ryżu. I zażywna kucharka z opakowań Mrs. Butterworth’s. Na fali wielkich emocji i debat po zabójstwie czarnoskórego George’a Floyda koncerny dokonują przeglądu swoich marek pod kątem poprawności rasowej.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jak rządził premier Kaczyński?

Jeszcze nie ruszyła kampania wyborcza, a już pojawiły się billboardy z Jarosławem Kaczyńskim jako przyszłym premierem. Prezes PiS był już szefem rządu. Warto przypomnieć jego dokonania.

Mariusz Janicki, Wiesław Władyka, [współpr.] Anna Dąbrowska
04.07.2020