Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Watykan przekłada świętopietrze

Papież Franciszek Papież Franciszek Getty Images
Franciszek wezwał do solidarności z ofiarami wirusa, ich bliskimi, lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi, wszystkimi ludźmi zaangażowanymi w pomoc.

W minioną sobotę na spotkaniu z medykami, pierwszym od wybuchu pandemii, papież Franciszek wzywał do solidarności z ofiarami wirusa, ich bliskimi, lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi, wszystkimi ludźmi zaangażowanymi w pomoc. I do solidarności społecznej, bo pandemia uderza bardziej w biednych, słabszych, zmarginalizowanych. Za wezwaniami idą konkrety. Franciszek przesunął z końca czerwca na początek października termin zbierania świętopietrza, powszechnego kościelnego podatku na cele dobroczynne.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022