„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Księżniczka Północy

KOREA PÓŁNOCNA: Kim Jo Dzong: gorsza od brata?

Kim Jo Dzong Kim Jo Dzong Kyodo News
Kim Jo Dzong, młodsza siostra dyktatora, jest już przypuszczalnie drugą osobą w północnokoreańskim reżimie. Czy może być gorsza od brata?
Jej pozycja znacząco wzrosła w ostatnich latach. W 2014 r. przejęła kontrolę nad ważnym dla reżimu Departamentem Propagandy i Agitacji.POOL New/Reuters/Forum Jej pozycja znacząco wzrosła w ostatnich latach. W 2014 r. przejęła kontrolę nad ważnym dla reżimu Departamentem Propagandy i Agitacji.

Z budynku łącznikowego w Kaesong, który miał być symbolem dialogu pomiędzy Koreą Północną (KRLD) i Południową, nie został kamień na kamieniu. Władze KRLD wysadziły go w powietrze i zapowiedziały powrót wojska na opuszczone ponad rok temu tereny graniczne. Ulicami stolicy, Pjongjangu, przeszły wiece, krzyczano w kierunku Południa: „Zabić ich wszystkich!”. Ten powrót do konfrontacji nie jest zaskoczeniem. Intrygująca natomiast jest rola, jaką w tym nowym wzmożeniu odgrywa siostra północnokoreańskiego despoty, Kim Jo Dzong.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Księżniczka Północy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021