Świat

COVID-19, tydzień trzydziesty czwarty

Najsilniejsze ognisko koronawirusa znajduje się teraz w Ameryce Łacińskiej – w Brazylii i Peru, a także w Meksyku, Chile i w Ekwadorze. Najsilniejsze ognisko koronawirusa znajduje się teraz w Ameryce Łacińskiej – w Brazylii i Peru, a także w Meksyku, Chile i w Ekwadorze. BEW

Pandemia przyspiesza w tempie ponad 250 tys. zachorowań i blisko 7,5 tys. ofiar śmiertelnych dziennie. Liczba zarażonych koronawirusem w 196 państwach przekroczyła 14,5 mln (według Johns Hopkins University, w poniedziałek 20 lipca), a liczba ofiar próg 600 tys. W USA, najbardziej dotkniętych pandemią, jest już 3,8 mln zachorowań (i codziennie przybywa rekordowe 77 tys.), zmarło 140 tys. osób. Epicentrum przeniosło się na Florydę, bardzo trudna sytuacja panuje nadal w Teksasie i Arizonie, rekord zachorowań padł w Los Angeles.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Fundusz Odbudowy. Po co lewicy romans z PiS?

Inicjatywa i sprawczość. Na dźwięk tych słów politycy polskiej opozycji tracą rozum. Nie tylko lewicy zresztą.

Łukasz Lipiński
27.04.2021