Świat

Nawalny i rura

Aleksiej Nawalny Aleksiej Nawalny Maxim Shemetov/Reuters / Forum

Jeśli nie mieli z tym nic wspólnego, w ich własnym interesie jest to udowodnić – powiedział o Rosjanach szef niemieckiego MSZ Heiko Maas w wywiadzie dla „Bild am Sonntag”. Oświadczył, że niemiecki rząd uzna władze rosyjskie za winne otrucia lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, którego w poniedziałek wybudzono ze śpiączki farmakologicznej, chyba że prezydent Putin dostarczy dowody na swoją niewinność „w ciągu kilku następnych dni”. Maas zasugerował, że Berlin „może zostać zmuszony” nawet do zablokowania budowy podbałtyckiego gazociągu Nord Stream II.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Samice alfa: czego nie dostają, kogo poszukują?

Silne kobiety współczesne: z jakimi mężczyznami mają największe szanse na udany, trwały związek.

Ryszarda Socha
09.02.2016