Świat

Covid-19, tydzień czterdziesty drugi

Najsilniejsze ognisko koronawirusa znajduje się w Ameryce Łacińskiej – ponad 7,8 mln infekcji. Najsilniejsze ognisko koronawirusa znajduje się w Ameryce Łacińskiej – ponad 7,8 mln infekcji. Getty Images

Równo w pół roku od ogłoszenia stanu pandemii liczba przypadków koronawirusa w 198 państwach zbliża się do 29 mln, w ciągu tygodnia przybyło 2,1 mln nowych, a liczba ofiar przekroczyła 920 tys. (według Johns Hopkins University, w poniedziałek, 14 września). 60 proc. zakażeń przypada na Stany Zjednoczone, Indie, Brazylię i Rosję. W USA zanotowano ponad 6,5 mln przypadków i 194 tys. ofiar śmiertelnych. Zdaniem immunologa Anthony’ego Fauciego przynajmniej jedna z testowanych szczepionek byłaby dostępna w Ameryce do końca 2020 r.

Polityka 38.2020 (3279) z dnia 15.09.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020