Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Śmierć frajerom

IZRAEL: Covidowe przypadki

18 września, tuż przed wielkimi świętami żydowskimi: Nowym Rokiem, Jom Kipur, Sukot – rząd przywrócił zniesiony w maju pełny lockdown. 18 września, tuż przed wielkimi świętami żydowskimi: Nowym Rokiem, Jom Kipur, Sukot – rząd przywrócił zniesiony w maju pełny lockdown. Amir Cohen/Reuters / Forum
Izraelczycy – pozytywni bohaterowie walki z pierwszą falą pandemii – z drugą zupełnie sobie nie radzą.
Targowisko Mahane Yehuda w Jerozolimie zamknięte z powodu pandemii.Yoninah/Wikipedia Targowisko Mahane Yehuda w Jerozolimie zamknięte z powodu pandemii.

Wśród licznych memów na temat pandemii krążących po izraelskim internecie znalazł się i taki, który można byłoby przetłumaczyć tak: „ Tylko frajer w naszym kraju stosuje się do rozporządzeń, nawet jeśli inni tego nie robią”.

W świetle powszechnego lekceważenia wprowadzonych przez rząd zaleceń frajerzy noszący maseczki, przestrzegający dystansu społecznego i nałogowo myjący ręce musieli istotnie czuć się niekomfortowo. A gdy 18 września, tuż przed wielkimi świętami żydowskimi: Nowym Rokiem, Jom Kipur, Sukot – rząd przywrócił zniesiony w maju pełny lockdown, frajerzy, jak to frajerzy, nie mieli nawet satysfakcji, że mieli rację.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Świat; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Śmierć frajerom"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >