Świat

Śmierć frajerom

IZRAEL: Covidowe przypadki

18 września, tuż przed wielkimi świętami żydowskimi: Nowym Rokiem, Jom Kipur, Sukot – rząd przywrócił zniesiony w maju pełny lockdown. 18 września, tuż przed wielkimi świętami żydowskimi: Nowym Rokiem, Jom Kipur, Sukot – rząd przywrócił zniesiony w maju pełny lockdown. Amir Cohen/Reuters / Forum
Izraelczycy – pozytywni bohaterowie walki z pierwszą falą pandemii – z drugą zupełnie sobie nie radzą.
Targowisko Mahane Yehuda w Jerozolimie zamknięte z powodu pandemii.Yoninah/Wikipedia Targowisko Mahane Yehuda w Jerozolimie zamknięte z powodu pandemii.

Wśród licznych memów na temat pandemii krążących po izraelskim internecie znalazł się i taki, który można byłoby przetłumaczyć tak: „ Tylko frajer w naszym kraju stosuje się do rozporządzeń, nawet jeśli inni tego nie robią”.

W świetle powszechnego lekceważenia wprowadzonych przez rząd zaleceń frajerzy noszący maseczki, przestrzegający dystansu społecznego i nałogowo myjący ręce musieli istotnie czuć się niekomfortowo. A gdy 18 września, tuż przed wielkimi świętami żydowskimi: Nowym Rokiem, Jom Kipur, Sukot – rząd przywrócił zniesiony w maju pełny lockdown, frajerzy, jak to frajerzy, nie mieli nawet satysfakcji, że mieli rację.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Świat; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Śmierć frajerom"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020