Świat

Defilada wielozadaniowa

Defilada wojskowa w Korei Północnej. Defilada wojskowa w Korei Północnej. AFP / EAST NEWS

Z okazji 75. rocznicy powstania partii komunistycznej wnuk jej założyciela Kim Dzong Un przeprowadził największą w dziejach Korei Północnej defiladę wojskową. Pokazał przy okazji nowy i największy jak dotąd międzykontynentalny pocisk balistyczny Hwasong-16 oraz szereg nowoczesnego wyposażenia, na które musiały pójść miliardy. Przygotowania trwały przynajmniej od pół roku, jeszcze bardziej tajemnicze niż dotychczas. Przebieg defilady znamy jedynie z retransmisji telewizyjnej, bo na miejscu nie było żadnych nieproszonych świadków i nie wiadomo, dlaczego defilada odbyła się nocą – „tuż przed świtem”, według południowokoreańskich źródeł.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021