Świat

Bańka w bunkrze

Władimir Putin Władimir Putin Sputnik / EAST NEWS

Polityczne centrum Rosji nie leży dziś na Kremlu, ale na zachodnim przedmieściu Moskwy, w rezydencji Nowo-Ogariowo, gdzie na czas pandemii zamknął się prezydent Władimir Putin, prymus samoizolacji i pracy zdalnej. Od pół roku rządzi krajem przez wideokonferencje i telefony z wydzielonymi liniami, stojącymi na biurkach wszystkich istotnych funkcjonariuszy putinizmu. Jeśli rusza się z zalesionego kompleksu ogrodzonego wysokim na sześć metrów murem, to przede wszystkim do ulubionego Soczi. Publicznie pojawia się wyjątkowo rzadko, a jeśli już, to z zachowaniem superdystansu społecznego, np.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021