Świat

Sumienie kardynała Becciu

Giovanni Angelo Becciu Giovanni Angelo Becciu Guglielmo Mangiapane/Reuters / Forum

Zdymisjonowanemu niedawno przez papieża Franciszka kardynałowi Angelo Becciu nie postawiono dotąd zarzutów, ale przybywa doniesień o jego podejrzanych transakcjach finansowych z wykorzystaniem watykańskich funduszy i instytucji. Do sprawy kupna londyńskiej nieruchomości za ponad 300 mln euro dochodzą nowe. Niektóre wyglądają na przykłady nepotyzmu w stylu „trzeba dbać o własną rodzinę’’. Na tej zasadzie Becciu, były szef kongregacji do spraw kanonizacji, a wcześniej szef watykańskiego odpowiednika kancelarii premiera, miał przekazać 230 tys.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021