Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Inna Polka

LITWA: Wyborczy sukces litewskiej Polki

Ewelina Dobrowolska jest znana nie tylko w polskim środowisku. Ewelina Dobrowolska jest znana nie tylko w polskim środowisku. Instagram
Sukces wyborczy Eweliny Dobrowolskiej to symboliczne wyrwanie się litewskich Polaków z politycznego skansenu, jakim stała się ich Akcja Wyborcza.
Siedziba sejmu Litwy.Marcin Białek/Wikipedia Siedziba sejmu Litwy.

Spotykamy się kilkanaście godzin po ogłoszeniu wyników. Tatuaż na dekolcie mojej rozmówczyni zaświadcza, że jest fanką Metalliki. – Mam na ciele wiele cytatów z utworów tej grupy. Na przedramionach mam też szachy i portret Bukowskiego – mówi. Nie ukrywa, że zwycięstwo ją zaskoczyło. – Moja kampania była bardzo skromna. Z własnej kieszeni wydałam 1400 euro. Poza tym gdyby nie mój mąż Daniel, który od ponad dwóch lat jest na tacierzyńskim, nie byłoby mnie w polityce – przekonuje Ewelina Dobrowolska, Polka i posłanka elektka do litewskiego Sejmu.

Polityka 43.2020 (3284) z dnia 20.10.2020; Świat; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Inna Polka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021