Świat

Papieska lista bez Polaka

Abp Wilton Daniel Gregory Abp Wilton Daniel Gregory Getty Images

Papież Franciszek ogłosił nazwiska nowych kardynałów, których powoła na konsystorzu (formalnym zgromadzeniu kolegium kardynalskiego) 28 listopada. Wśród 13 nominatów nie ma Polaka. Za pontyfikatu Franciszka od 2013 r. odbyło się sześć konsystorzy. Tylko raz papież kreował kardynałem Polaka: w 2018 r. tę dożywotnią godność nadał papieskiemu jałmużnikowi abp. Konradowi Krajewskiemu, pracującemu w Watykanie. Zwraca uwagę, że papieskiej nominacji znów nie uzyskał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Polityka 45.2020 (3286) z dnia 03.11.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021