Świat

Tanzański Buldożer

Zwolenników prezydenta w urnach wyborczych magicznie przybyło. Zwolenników prezydenta w urnach wyborczych magicznie przybyło. AFP / EAST NEWS

Populistyczny prezydent Tanzanii John Pombe Magufuli stanął w jednym szeregu koronanegacjonistów z Trumpem i Bolsonaro. Ale w przeciwieństwie do prezydenta USA nie musiał kłopotać się o drugą kadencję. Właśnie ogłoszono, że uzyskał 84 proc. głosów, a w równoległych wyborach parlamentarnych jego Partia Rewolucji (CCM, która rządzi od ponad półwiecza) zdobyła 98 proc. miejsc. Z daleka pachnie to szwindlem, takiego zdania jest też jego główny konkurent Tundu Lissu, który w 2017 r. ledwie przeżył zamach (z rąk nieznanych sprawców).

Polityka 45.2020 (3286) z dnia 03.11.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021