Świat

Sudan z Izraelem

Protest przeciwko porozumieniu pomiędzy Sudanem a Izraelem, Chartum w Sudanie. Protest przeciwko porozumieniu pomiędzy Sudanem a Izraelem, Chartum w Sudanie. Mahmoud Hjaj/Anadolu Agency/abacapress.com / EAST NEWS

Izrael układa się z Sudanem, kolejnym – po Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Bahrajnie – państwie arabskim gotowym na nowe otwarcie z krajem, który przez dekady traktowały jak intruza. W przypadku Sudanu, inaczej niż z ZEA i z Bahrajnem, nie będzie otwierania ambasad, bo to jeszcze nie pełne nawiązanie stosunków. Co nie przeszkadza izraelskiemu premierowi Beniaminowi Netanjahu mówić o początku nowej ery, a Palestyńczykom, w ogromnej mierze uchodźcom, załamywać rąk nad kruszejącą arabską jednością, mającą być rękojmią obrony ich spraw w sporze z Izraelem.

Polityka 46.2020 (3287) z dnia 08.11.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021