Świat

Fatum norek

Fretki (na fot.) – podobnie jak norki i inne łasicowate – są podatne na atak koronawirusa. Fretki (na fot.) – podobnie jak norki i inne łasicowate – są podatne na atak koronawirusa. Shirlaine Forrest / Getty Images

Wszystkie norki hodowane na futra w Danii zostaną zabite. Śmierć kilkunastu milionów zwierząt trzymanych na około tysiącu ferm ma zatrzymać mutację koronawirusa, szerzącą się wśród norek i przenoszącą się na ludzi. Rząd nakazał jak najszybszą likwidację także zdrowych osobników z obawy, że nowa mutacja osłabi skuteczność przyszłych szczepionek. Decyzję podjęto bez czekania na naukowe rozpoznanie sprawy i bez oglądania się na lament właścicieli, choć to Duńczycy są liderem branży. Tamtejsi norkarze zatrudniają w sumie 6 tys.

Polityka 46.2020 (3287) z dnia 08.11.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

Radosław Bania
10.03.2020