Świat

Karabach ucichł

Ormiański klasztor Dadivank, teraz te tereny przypadną Azerom. Ormiański klasztor Dadivank, teraz te tereny przypadną Azerom. AP / EAST NEWS

W weekend weszło w życie zawieszenie broni między Armenią i Azerbejdżanem, wynegocjowane kilka dni wcześniej przez Rosję. W ten sposób zakończyły się trwające od września walki o Górski Karabach, formalnie należący do Azerbejdżanu, ale od lat 90. okupowany przez Armenię. Wspieranym przez Turcję Azerom nie udało się odzyskać całego regionu, ale zawieszenie broni zostało powszechnie uznane za zwycięstwo Baku, gdyż Azerbejdżan odzyskał kilka ważnych strategicznie miast.

Zawieszenie broni zatwierdza w zasadzie wszystkie zdobycze terytorialne Azerbejdżanu z ostatnich tygodni.

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020