Świat

Bezpieczeństwo za praworządność?

NATO będzie bronić zasad demokracji

W niektórych państwach członkowskich postępuje erozja podstawowych wartości, na których zbudowany jest Sojusz. To konkluzja raportu o przyszłości NATO. W niektórych państwach członkowskich postępuje erozja podstawowych wartości, na których zbudowany jest Sojusz. To konkluzja raportu o przyszłości NATO. materiały prasowe

Kilka dni temu opublikowano raport o przyszłości Sojuszu Północnoatlantyckiego – „NATO 2030: United for a New Era”. Od marca nad tym oficjalnym dokumentem Sojuszu Północnoatlantyckiego pracowało 10 przedstawicieli państw członkowskich – Polskę reprezentowała Anna Fotyga, była szefowa MSZ. Według naszych informacji efekt nieco zaskoczył polski rząd. Logika tego dokumentu jest następująca: w niektórych państwach członkowskich postępuje erozja podstawowych wartości, na których zbudowany jest Sojusz: demokracji, praw człowieka i… praworządności.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Bezpieczeństwo za praworządność?"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021