Świat

Maduro nie ma z kim przegrać

Wyborczy walkower w Wenezueli

Opozycja ogłosiła bojkot wyborów parlamentarnych w Wenezueli. Opozycja ogłosiła bojkot wyborów parlamentarnych w Wenezueli. AFP / EAST NEWS

W Wenezueli w dramatycznej sytuacji gospodarczej obóz rządzący Nicolasa Maduro zdobył ok. 68 proc. głosów w wyborach parlamentarnych. Nigdy nie wiadomo, co by było gdyby – wiadomo jednak, że maduryści nie mieli z kim przegrać: opozycja ogłosiła bojkot wyborów. Latem, gdy ważyły się losy nowej komisji wyborczej, Sąd Najwyższy, korzystając z kruczków proceduralnych, powołał komisję złożoną z prawników z obozu władzy. Opozycja zareagowała wycofaniem się z list. Jeszcze za rządów Hugo Cháveza bojkotowała wybory, gdy wiedziała, że nie będzie w stanie ich wygrać.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Maduro nie ma z kim przegrać"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021