Świat

Zamaskowany zmasakrowany rok

Pomimo podjętych środków sytuacja epidemiczna w wielu miejscach na świecie nie jest opanowana. Pomimo podjętych środków sytuacja epidemiczna w wielu miejscach na świecie nie jest opanowana. Getty Images

W 12 miesięcy po zgłoszeniu pierwszych przypadków Światowa Organizacja Zdrowia wysyła do Wuhanu międzynarodową grupę naukowców, która ma zbadać okoliczności, w jakich rozwinął się koronawirus i początki epidemii. Od tamtego czasu liczba stwierdzonych zakażeń w 201 państwach świata zdołała przekroczyć 75 mln i codziennie przybywa ok. 600 tys. nowych. Covid-19 przyniósł 1,7 mln ofiar śmiertelnych, każdego dnia umiera teraz blisko 15 tys. osób (według statystyk Johns Hopkins University). Sytuacja epidemiczna w wielu newralgicznych miejscach nie jest opanowana i ciągle grozi utratą kontroli nad przebiegiem pandemii.

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Kocie i psie lęki

Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.

Malwina Dziedzic
26.05.2020