Świat

Wojny i wybuchy

Manifestacje Białorusinów, pomimo lekceważenia przez władze, nie ustają. Manifestacje Białorusinów, pomimo lekceważenia przez władze, nie ustają. Reuters / Forum

Model wielkomiejskiego protestu, bez klarownego przywództwa, skrzykiwanego w internecie przez najmłodsze pokolenia, wyznaczył walczący o resztki demokratycznej autonomii Hongkong, udanie jednak pacyfikowany przez komunistyczne Chiny drakońskimi przepisami o bezpieczeństwie narodowym i wymogami społecznego dystansu. Nie musieli go zachowywać młodzi Tajowie – zamknięta niemal na głucho Tajlandia trzymała epidemię w karbach – domagający się m.in. nowej konstytucji, lepszej edukacji i zakończenia rządów junty wojskowej.

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021