Świat

I po populizmie?

Donald Trump Donald Trump Reuters / Forum

Czy finał starego roku w postaci wyborczej klęski Donalda Trumpa oznacza cofanie się globalnej fali populizmu? Nie tak szybko. Zwycięstwo Joe Bidena można jednak uznać za symboliczne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, w których populiści trzymali się mocno, ale już nie zdobywali nowego terytorium. Pandemia bezwzględnie odsłoniła ich słabości.

„Bliźniak” Trumpa, prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, najpierw przekonywał, że covid to antyrządowy spisek, swoją polityką negacjonizmu doprowadził do rekordowej śmiertelności wśród swoich obywateli, a ostatecznie sam się zaraził.

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021