Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Prawdziwi Grecy

GRECJA: Wielkie greckie urodziny

Ewzoni – prezydenccy gwardziści pełniący wartę przy grobie nieznanego żołnierza. Ewzoni – prezydenccy gwardziści pełniący wartę przy grobie nieznanego żołnierza. Milos Bicanski / Getty Images
W nowym roku odrodzona Grecja będzie obchodzić swoje dwusetne urodziny. Pozostało niewiele czasu, aby zdecydować, co konkretnie ma świętować i z kim.
Jana Angelopulu-Daskalaki. Ćwierć wieku temu pomagała przy organizacji igrzysk olimpijskich, teraz zajmuje się przygotowaniami do wielkich greckich urodzin.AP Photo/Petros Giannakouris/EAST NEWS Jana Angelopulu-Daskalaki. Ćwierć wieku temu pomagała przy organizacji igrzysk olimpijskich, teraz zajmuje się przygotowaniami do wielkich greckich urodzin.

Negros tu Moria był w Ghanie tylko raz. I czuł się dziwnie. Poznał paru wujków ze strony ojca, parę ciotek ze strony matki. Poudawał, że rozumie, co do niego mówią. I wrócił do Aten, w których spędził prawie całe swoje 30-letnie życie. Jego rodzice już na zawsze będą imigrantami z Ghany, którzy przyjechali do Grecji za lepszym życiem. Ale on sam uważa się za Greka. Na prawosławnym chrzcie dostał imię Spiros, skończył greckie szkoły, po grecku mówi, myśli i rapuje. I to jak!

Dziennikarze muzyczni rozpływają się nad jego talentem, nad językową maestrią, nazywają objawieniem.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Świat; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Prawdziwi Grecy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >