Świat

Porozumienie wigilijne

Kto w zasadzie „wygrał” ten brexit? Na to pytanie oczywiście nie ma prostej odpowiedzi. Kto w zasadzie „wygrał” ten brexit? Na to pytanie oczywiście nie ma prostej odpowiedzi. Glyn Kirk/AFP / EAST NEWS

Wielka Brytania i Unia Europejska zawarły umowę dotyczącą przyszłych relacji, co w praktyce kończy długi brexit. Na jak długo?

Ogłoszona 24 grudnia umowa będzie najobszerniejszym tego typu zobowiązaniem w historii – liczy aż 1246 stron i obejmuje zagadnienia dotyczące wymiany handlowej wartej ponad 900 mld euro rocznie. Wykute w ogniu 9-miesięcznych negocjacji porozumienie przede wszystkim zagwarantuje wolny handel większością towarów między Unią a Wielką Brytanią oraz zapowiada bliską współpracę w takich sprawach, jak walka z przestępczością, energetyka i dzielenie się danymi.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021