Świat

Rok warzyw, ciężkiej pracy i Kuby bez Castro

Olimpiada w Tokio: do dwóch razy sztuka? Olimpiada w Tokio: do dwóch razy sztuka? EPA / PAP

To będzie niejako rok z przeniesienia, rok na bis, odrabiający zaległości po feralnym 2020 r. W Tokio w lipcu mają się odbyć zaległe igrzyska olimpijskie (z pięcioma nowymi konkurencjami: karate, wspinaczką sportową, skateboardingiem, baseballem i surfingiem), w czerwcu mistrzostwa Europy w piłce nożnej, w październiku Expo 2020 w Dubaju, w listopadzie w Glasgow przełożona o rok konferencja klimatyczna COP26, a w maju odłożony konkurs Eurowizji. Tak jak wiele innych ubiegłorocznych imprez, premier i głosowań (np.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Ostatni niemiecki jeniec

W czasie drugiej wojny w obozach jenieckich w USA znalazły się setki tysięcy niemieckich żołnierzy. Wielu z nich podjęło próby ucieczki. Ostatni ze zbiegów, urodzony w Świdnicy Georg Gaertner, ujawnił się po 40 latach.

Andrzej Fedorowicz
12.01.2021