Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Brytania odpływa

WIELKA BRYTANIA: Brexit po trochu

W noworocznym przemówieniu Borisa Johnsona słowo „brexit” nie padło ani razu. W noworocznym przemówieniu Borisa Johnsona słowo „brexit” nie padło ani razu. Jonathan Brady/PA Images / Getty Images
Miał być Big Bang, a było wyjście po angielsku. Pogrążona w pandemii Wielka Brytania niemal przeoczyła pożegnanie z Unią. Ale brexit nie da o sobie zapomnieć.
Na pożegnanie zadzwonił tylko cicho (bo w remoncie) Big Ben. Spodziewanego Big Bangu nie było.Leon Neal/Getty Images Na pożegnanie zadzwonił tylko cicho (bo w remoncie) Big Ben. Spodziewanego Big Bangu nie było.

Brytyjczycy w starym roku stracili nie tylko członkostwo w Unii Europejskiej, ale też sylwestrowe fajerwerki. W poprzednich latach ich pokaz gromadził na nabrzeżu Tamizy dziesiątki tysięcy londyńczyków i turystów, którzy z dużym wyprzedzeniem musieli starać się o bilety. Tym razem na przeszkodzie stanęła pandemia. Pokaz można było zobaczyć tylko w telewizji: jego lokalizację – inną niż w ubiegłych latach – okryto tajemnicą, żeby zapobiec tłumom gapiów.

Na niebie w telewizorach pojawiły się najważniejsze symbole starego roku, wśród nich bohaterscy pracownicy służby zdrowia.

Polityka 3.2021 (3295) z dnia 12.01.2021; Świat; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Brytania odpływa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >